15 yaşındaki Özge’den Haber Alınamıyor: ‘Kızım İçin Bana Para Teklif Ediyorlar’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak’ta babası ve dedesiyle yaşayan 15 yaşındaki Özge’den 15 gündür haber alınamıyor. Özge’nin dedesi Yılmaz Kocasoy, torununun kaçırıldığını iddia ederek, ‘Kızımızı almak istiyoruz. 15 yaşında daha. Bana para teklif ediyorlar’ dedi.

Özge’nin dedesi, torununun kaçıldığını iddia etti

İstanbul’dan Ramazan Bayramı ziyaretine gelen kuzeni H.D. ve birkaç arkadaşıyla gezmek için evden çıkan Özge Kocasoy, bir daha eve geri dönmedi. Yılmaz Kocasoy, torunu Özge’nin, İstanbul’un Kaynarca ilçesi Kavakpınar Mahallesi’nde yaşayan anneannesi ve H.D’nin de babaannesi olan A.D tarafından kaçıldığını iddia etti. 

Yılmaz Kocasoy, aynı zamanda akrabası da olan eski dünürü A.D’nin torunu Özge’yi, diğer torunu H.D. ile evlendirmek için kaçırdığını öne sürerek şikayetçi oldu. Polisin Özge Kocasoy’u halen bulunamadı.

‘Hepsi üstümüze saldırdı’

Torununu kaçıranların her şeyi kendisine itiraf ettiğini söyleyen dede Yılmaz Kocasoy, şunları anlattı:  ‘Bayramın ikinci günü, bunlar benim diğer torunum H.D. ile 3-5 arkadaş gezmeye gidiyorlar. Tabi anlaşmalıymış. İstanbul’dan telefon açıyor torununa A.D., ‘Sen bu kızı arabayla getir Kozlu’ya. Ben buradan araba gönderiyorum. Arabaya atıp getireceğiz’ demiş. Bir duyduk, kaçmışlar. Telefon ettik öbür tarafa. ‘Kız bizde yok’ deyip de inkar ettiler. Sonra zora gelince, ‘Tamam gelin. Anlaşalım. Kız bizde’ dediler. Buradan gittik oraya. Gittikten sonra ‘tamam’ dedik. Biz tabi karakola ifade verdik. Kayıp ihbarında bulunduk. İstanbul’a gittik. Kızı, ‘Size teslim edeceğiz’ dediler. Oraya gidince de hepsi de üstümüze saldırdı. Kızın Çayırova’da olduğunu söylediler bize. Hani bizi oraya getirip orada bizi dövdürecekler, bizi kaybedeceklerdi.’

‘O kızın ben neyini kocaya vereyim küçük yaşta. Çocuk da ufak zaten’

Yılmaz Kocasoy, torununu kaçıranların para istediklerini söyleyerek, yetkililerden yardım istedi. 

’15 gündür kızımızla ne yapar ne eder? Ne telefon ne bir şey, haber alamıyoruz” dede Kocasoy, sözlerine şöyle devam etti: ”Kızımızın bulunmasını istiyoruz. Kızımızı almak istiyoruz. 15 yaşında daha. Bana bunlar para teklif ediyorlar. O kızın ben neyini kocaya vereyim küçük yaşta. Çocuk da ufak zaten. Evlendirmek istiyorlar. ‘Gelin anlaşalım’ diyorlar. Buradan, anlaşma programına gittik yalandan. Kızımızı da sakladılar. Konuşamıyoruz kızla, bir haber alamıyoruz 15 günden beri. Ne yaptı? O dedesiz durmaz. O bensiz durmaz, benim kızım. Ben büyüttüm onu. Annesi babası değil, ben büyüttüm onu. Kesinlikle bensiz durmaz.’ 

‘Herkes ağlıyor, ben içime atıyorum, ağlayamıyorum’

Özge’nin 13 yaşındaki kardeşi Miraç Kocasoy ise ablasını çok özlediğini söyledi. Kocasoy, ‘Herkes ağlıyor, ben de üzülüyorum. İçime atıyorum hep, ağlayamıyorum. Arasın bizi. Bizimkiler hep ağlıyor, herkes perişan. Çok özledik. Abla geri dön artık. Herkes seni özledi’ dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir