Bahçeli’den, Millet İttifakı’na Tehdit: ’14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu’nun Ortakları Vücutlarına Mermi Alırlar’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlere günler kala Yalova’da miting düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nı tehdit etti. Bahçeli, ‘CHP ve ittifak ortaklarını 14 Mayıs’ta acıklı bir son beklemektedir. Bu hainler alsalar alsalar ağırlaştırılmış müebbet ceza alırlar ya da vücutlarına mermi alırlar’ dedi.

‘Bu hainler alsalar alsalar ağırlaştırılmış müebbet ceza alırlar ya da vücutlarına mermi alırlar’

Balıkesir’in ardından Yalova’da seçim mitingi düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’na ait olmayan ve gerçeği yansıtmayan ifadeler kullandı. Bahçeli’nin ifadeleri şöyle: ”Cumhuriyet Halk Partisi ve ittifak ortaklarını 14 Mayıs’ta acıklı bir son beklemektedir. Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortakları Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracaklarını vadediyor. Afrin’i geri alacaklarını söylüyorlar. Bu hainler alsalar alsalar ağırlaştırılmış müebbet ceza alırlar ya da vücutlarına mermi alırlar.  Terörle mücadeleyi durduracaklarını sürüyorlar. Ancak buna teşne olan teşebbüs eden vatansızların devrileceklerini zannederim.”

‘Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşları, teröristlerdir’

Millet İttifakı’na yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulunan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: ”Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşları, teröristlerdir. Kılıçdaroğlu’nun işbirlikçileri Türkiye düşmanlarıdır. Dün müstevliler, manda ve himaye mübaşirleri işbirlikçi müflisler, ihanet mültecimleri vardı. Bugün ise emperyalizmin piyonları, zillet içinde kıvranan acizler, küresel güçlerin kiralık katilleri olan terör örgütleri ve onların ümit kaynağı Kılıçdaroğlu vardır. Zillet ittifakını güçlendirilmiş parlamenter sistem dolduruşuna getirip, yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir. Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mayası da mimarı da mihmandarı da büyük Türk milletidir. Zillet ittifakı Türk milletinin önüne koyulmuş takozdur. Kılıçdaroğlu, istikrarımızın, istiklalimizi ve istikbalimizin kundakçısıdır. Herkesi uyarıyorum; bölücüye, teröriste, vandallara, vatansızlara, milliyetsizlere, iblis piyonlarına, yıkım müteahhitlerine, zillet ittifakına bırakılacak ne ülkemiz ne de yurdumuz vardır.’

‘Diyanet kapatılacak’ iddiası gerçeği yansıtmıyor

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacaklar” iddialarına, “Hiç kimsenin de gücü Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatmaya yetmez” diye yanıt vermişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir