Daha Önce Hiç Görmemiş Gibi Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz Birbirinden Harika Diziler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhabalar. Çok sevdiğiniz bir diziyi bitirince büyük bir boşluğa düştüğünüz hiç oluyor mu? Oluyorsa eğer merak etmeyin, bu hepimizde var. Durum böyleyken de o diziyi sanki daha önce hiç izlememiş olmak, o sahneleri hiç görmemiş gibi tekrar izlemek isteriz. Twitter’da @PicturesFoIder adlı bir kullanıcı takipçilerine, ‘Hangi diziyi tekrar izlemeyi isterdin?’ sorusunu yöneltti. Takipçiler de soruya cevap olarak herkesin beğenerek izlediği o dizileri sıraladı. Bakalım listede siz kendi dizinizi bulabilecek misiniz?

25. Hercules: The Legendary Journeys (1995–1999)

En iyi arkadaşı Iolaus’un yardım ettiği Herkül, yarı tanrı gücünü kullanarak insanlara yardım eder ve efsanevi canavarları öldürerek birçok maceraya atılır.

Yaratıcı: Christian Williams

Oyuncular: Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith

24. Xena: Warrior Princess (1995–2001)

Karanlık bir geçmişe sahip güçlü bir Savaşçı Prenses olan Xena, kendini kurtarmak için yola koyulur. Küçük kasaba ozanı Gabrielle de ona katılır. Birlikte antik dünyayı gezerler ve acımasız savaş lordları ve tanrılara karşı daha büyük iyilik için savaşırlar.

Yaratıcılar: Sam Raimi, John Schulian, R.J. Stewart

Oyuncular: Lucy Lawless, Renée O’Connor, Ted Raimi

23. SpongeBob SquarePants (1999– )

Bu harika şov, bir fast food restoranında çalışan, bir teknecilik okuluna giden ve bir su altı ananasında yaşayan konuşan bir deniz süngerinin sıra dışı maceralarını konu alıyor.

Yaratıcılar: Tim Hill, Nick Jennings, Derek Drymon

Oyuncular: Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke

22. Game of Thrones (2011–2019)

Tüm dünyada popüler olan dizi, dokuz asil ailenin Westeros topraklarının kontrolü için savaşmasını ve eski bir düşmanın bin yıldır uykuda kaldıktan sonra geri dönmesini konu alıyor.

Yaratıcılar: David Benioff, D.B. Weiss

Oyuncular: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington

21. Prison Break (2005–2017)

Siyasi bir komplo nedeniyle masum bir adam idam cezasına çarptırılır ve tek umudu, ikisini de içeriden dışarı çıkarmak için kendisini kasten aynı hapishaneye göndermeyi görev edinmiş olan kardeşidir.

Yaratıcı: Paul T. Scheuring

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco

20. How I Met Your Mother (2005–2014)

Dizi, bir babanın yani Ted’in çocuklarına bir dizi geri dönüşler yoluyla kendisinin ve en iyi dört arkadaşının anneleriyle tanışmasına kadar yaptıkları komik yolculuğu anlatmasını konu alıyor.

Yaratıcılar: Carter Bays, Craig Thomas

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders

19. Vikings (2013–2020)

Vikings, okyanusun ötesindeki uzak kıyıları keşfetmeye ve yağmalamaya can atan bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok’un acımasız ve gizemli dünyasını konu alıyor.

Yaratıcı: Michael Hirst

Oyuncular: Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig

18. Supernatural (2005–2020)

Dizi, iki erkek kardeşin, babalarının izinden giderek avcı olup canavarlar, iblisler ve yeryüzünde dolaşan tanrılar da dahil olmak üzere birçok türden kötü doğaüstü varlıklarla savaşmasını konu alıyor.

Yaratıcı: Eric Kripke

Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver

17. Boy Meets World (1993–2000)

Dizi, iki kardeşi olan bir ergenin bir yandan iyi bir arkadaşla birlikte büyümenin zorluklarına göğüs gererken diğer yandan hayata dair çeşitli teorilerini test etmesini konu alıyor.

Yaratıcılar: Michael Jacobs, April Kelly

Oyuncular: Ben Savage, Rider Strong, William Daniels

16. That ’70s Show (1998–2006)

1970’li yılların Wisconsin’inde geçen dizi, bir grup genç arkadaşın, yaşadıkları aksiliklerin, büyümelerinin ve reşit olmalarının etrafında dönen komik olayları konu alıyor.

Yaratıcılar: Mark Brazill, Bonnie Turner, Terry Turner

Oyuncular: Topher Grace, Laura Prepon, Mila Kunis

15. Smallville (2001–2011)

Genç bir Clark Kent, uzaylı güçlerini iyilik için kullanmayı öğrenir ve bu sırada Smallville, Kansas’taki genç yaşamının tipik sorunlarıyla uğraşırken dünyadaki yerini bulmakta zorlanır.

Yaratıcılar: Alfred Gough, Miles Millar

Oyuncular: Tom Welling, Michael Rosenbaum, Allison Mack

14. Friends (1994–2004)

Friends, yani sıkı dostlar, New York City’nin Manhattan semtinde yaşayan yirmi ila otuz yaşlarındaki altı arkadaşın kişisel ve profesyonel hayatlarını yaşadığı komik olayları ve aşklarını konu alıyor.

Yaratıcılar: David Crane, Marta Kauffman

Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

13. The Sopranos (1999–2007)

Dizi, New Jersey mafya babası Tony Soprano’nun ev ve iş hayatındaki zihinsel durumunu etkileyen kişisel ve profesyonel sorunlarla uğraşmasını ve profesyonel psikiyatrik danışmanlık almaya yönelmesini konu alıyor.

Yaratıcı: David Chase

Oyuncular: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco

12. Saved by the Bell (1989–1992)

Dizi, birbirine sıkı sıkıya bağlı altı arkadaştan oluşan bir grubun, California, Palisades’teki Bayside Lisesi’ne devam ederken yaşadıkları gençlik olaylarını konu alıyor.

Yaratıcı: Sam Bobrick

Oyuncular: Mark-Paul Gosselaar, Mario Lopez, Dustin Diamond

11. Seinfeld (1989–1998)

Dizi, nevrotik New York City stand-up komedyeni Jerry Seinfeld ve onun eşit derecede nevrotik New York City arkadaşlarının sürekli başına gelen talihsizlikleri konu alıyor.

Yaratıcılar: Larry David, Jerry Seinfeld

Oyuncular: Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards

10. Euphoria (2019– )

Uyuşturucu, seks ve şiddet sorunlarıyla boğuşan bir grup lise öğrencisinin hayatını konu alan dizi, dünyadaki yerlerini bulmaya çalışan iki genç kızın ilişkisine odaklanıyor: İyileşme aşamasındaki bağımlı Rue ve kasabaya yeni gelen Jules.

Yaratıcı: Sam Levinson

Oyuncular: Zendaya, Hunter Schafer, Angus Cloud

9. Buffy the Vampire Slayer (1997–2003)

Dizi, kaderinde vampirleri, iblisleri ve diğer şeytani yaratıkları öldürmek olan genç bir kadının, arkadaşlarının yardımıyla hayatı boyunca kötülükle savaşmasını konu alıyor.

Yaratıcı: Joss Whedon

Oyuncular: Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan

8. The Office (2005–2013)

Sıradan gibi görünen ancak sıra dışı olan komik bir ofisi konu alan dizi, iktidar düşkünü bir patronun ve 9-17 arası bitmesi gereken işlerle boğuşan çalışanların yaşadıklarını ele alıyor.

Yaratıcılar: Greg Daniels, Ricky Gervais, Stephen Merchant

Oyuncular: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski

7. Breaking Bad (2008–2013)

Dizi, ameliyat edilemez akciğer kanseri teşhisi konan bir kimya öğretmeninin, ailesinin geleceğini güvence altına almak için eski bir öğrencisiyle metamfetamin üretip satmaya başlamasını konu alıyor.

Yaratıcı: Vince Gilligan

Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

6. Arcane (2021– )

Ütopik Piltover’da ve Zaun’un mazlum yeraltı dünyasında geçen hikaye, iki ikonik League Of Legends şampiyonunun kökenlerini ve onları parçalayacak gücü konu alıyor.

Oyuncular: Hailee Steinfeld, Kevin Alejandro, Jason Spisak

5. Lost (2004–2010)

Tüm dünyanın heyecanla izlediği bu dizi, bir uçak kazasından kurtulanların, ıssız görünüşü olan tropik bir adada hayatta kalabilmek için birlikte çalışmaya zorlanmasını konu alıyor.

Yaratıcılar: J.J. Abrams, Jeffrey Lieber, Damon Lindelof

Oyuncular: Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim

4. House (2004–2012)

Dizi, teşhis tıbbında uzmanlaşmış antisosyal ve başına buyruk bir doktorun, doktor ekibinin zekasını kullanarak önüne çıkan şaşırtıcı vakaları çözmek için  yaptıklarını konu alıyor.

Yaratıcı: David Shore

Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard

3. Malcolm in the Middle (2000–2006)

Kalabalık bir Amerikan ailesinin ortanca çocuğu olan Malcolm, yaşıtları gibi normal bir hayat sürer. Bir gün IQ’sunun normalin üstünde çıkması ise hayatını değiştirir. Okulda özel bir sınıfa alınan Malcolm, dahiliğin avantajlarını yaşacağı kadar dezavantajlarını da yaşamaya başlar.

Yaratıcılar: Linwood Boomer, Michael Glouberman, Gary Murphy

Oyuncular: Frankie Muniz, Bryan Cranston, Justin Berfield

2. Dexter (2006–2013)

Dexter Morgan zeki, yakışıklı ve harika bir mizah anlayışı vardır. Miami’li bir adli tıp uzmanı olarak günlerini suçları çözmekle ve geceleri onları işlemekle geçirir. Ancak dünyayla ve kendisiyle derin bir çatışma içerisindedir.

Yaratıcı: James Manos Jr.

Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas

1. Peaky Blinders (2013–2022)

1900’lerin İngiltere’sinde geçen bir gangster ailesini konu alan dizi, kasketlerinin ucuna jilet diken bir çete ve onların acımasız patronları Tommy Shelby’yi konu alıyor.

Yaratıcı: Steven Knight

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Sophie Rundle

Sizin sanki daha önce hiç izlememiş gibi tekrar izlemeyi istediğiniz bir dizi var mı? Yorumlarda buluşalım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir