Demirören, Hürriyet’in Arsasını 816 Milyon 551 Bin TL’ye Baykar’a Sattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demirören Medya Grubu, Hürriyet’in Esenyurt’taki eski matbaasının arsası ve üzerindeki binaları Baykar Makina Sanayii ve Ticaret AŞ’ye sattığını açıkladı.

61 bin 480 metrekare arsa üzerinde 4 adet matbaa tesis binasından oluşan gayrimenkul 816 milyon 551 bin TL’ye, Bayraktar İHA ve SİHA’larını üreten Baykar Makina Sanayii ve Ticaret AŞ’ye devredildi.

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ’den KAP’a yapılan bildirime göre, satışa konu olan gayrimenkulün değerlemesi 27 Şubat 2023’te Teknik Gayrimenkul Değerleme AŞ tarafından yapılmış ve değeri 925 milyon TL olarak bulunmuştu.

Bu rapor yine KAP’a bildirilmişti. KAP’a gönderilen açıklamada, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ’nin bu satış nedeniyle 108 milyon 448 bin TL zarara uğradığı belirtildi. Açıklamada satış koşulunun “peşin” olduğu, tapu devir işleminin 4 Mayıs 2023’te tamamlandığı belirtildi.

Demirören Medya’nın sahibi olduğu Hürriyet, 19 Nisan’da KAP’a yaptığı bildirimde, İstanbul, Antalya ve İzmir’deki matbaa makinelerini 77.8 milyon TL’ye sattığını açıklamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir