Kral 3. Charles Tacına Kavuşuyor: Bugün Neler Olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2. Elizabeth’in hayatını kaybetmesiyle birlikte İngiltere tahtının yeni sahibi olan Kral 3. Charles, bugün yapılacak bir dizi etkinlikle tacını takacak.

Törenler milyonlarca insan tarafından takip edilecek

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; 56 bağımsız ülke ve 2,4 milyar insandan oluşan İngiliz Milletler Topluluğu’nun başkanı ve bu ülkelerin 14’ünde aynı zamanda devlet başkanı olan Charles’ın taç giyme töreninin milyonlarca insan tarafından takip edilmesi bekleniyor.

Tören, kraliyet ailesinin taç giyme törenleri, düğün ve cenazelerinin büyük bölümüne ev sahipliği eden Westminster Abbey’de yapılacak ve Kraliçe Camilla ile birlikte taç giyecek olan Kral Charles, 1066’dan bu yana burada taç giyen 40’ıncı hükümdar olacak.

İhtişam ve formalitelerle dolu olacak bu gün, bin yıldan daha eskiye dayanan gelenekleri içeriyor.

Törenin özetle kralın tanınması, yemin edilmesi, kutsama, tören kıyafetlerinin giydirilmesi, taç giyme, tahta çıkma ve saygı duruşu bölümlerinden oluşacağı belirtildi.

Kral Charles törende Charles I’in idamından sonra 1649’da eritilen ortaçağ tacının yerine 1661’de II. Charles’ın taç giyme töreni için yapılan St Edwards tacını giyeceği kaydedildi.

Kraliçe Camilla’nın ise Charles’ın büyük annesi Kraliçe Mary’nin tacını giyeceği ifade edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir