Russell Crowe’un ”Şeytanın Düşmanı” İsimli Filmine Uluslararası Şeytan Çıkarma Derneği Tepki Gösterdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü oyuncu Russell Crowe’un ilk korku filmi olan Şeytanın Düşmanı, geçtiğimiz haftalarda Amerika’da ve pek çok ülkede vizyona girdi. Filmde Vatikan’ın baş şeytan çıkarıcısı Peder Gabriel Amorth’a hayat veren başarılı oyuncu büyük beğeni topladı. Daha bir ayda dünya çapında 55 milyon dolar hasılat elde eden filme Uluslararası Şeytan Çıkarma Derneği (The International Association of Exorcists) tepki gösterdi. Dernek, internet sitelerinden filmin gerçeklikten uzak olduğunu belirttikleri bir açıklama yayınladı.

Hollywood yıldızı Russell Crowe’un rol aldığı ilk korku filmi Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist) geçtiğimiz ay Amerika’da ve pek çok ülkede vizyona girdi.

Julius Avery’nin yönetmenliğinde çekilen film, bir ay gibi kısa bir sürede dünya genelinde 55 milyon dolar hasılat ederek büyük bir başarı elde etti.

Russell Crowe, filmde Vatikan’ın baş şeytan çıkarıcısı Peder Gabriel Amorth’a hayat veriyor. Filmde Amorth’un küçük bir çocuğa musallat olan şeytanı çıkartmaya çalışılması anlatılırken Vatikan’ın asırlık komplosunun da ortaya çıkması konu alınıyor.

Eleştirmenler hem iyi hem de kötü yorum alan filme Uluslararası Şeytan Çıkarma Derneği de (IAE) tepki gösterdi.

Peder Gabriel Amorth tarafından 1990 yılında kurulan dernek, internet sitelerinden filmin bir hayal ötesi olduğunu ve şeytan çıkarma ayinlerinin yanlış aktarıldığını ifade etti.

Ayrıca dernek, filmden ”Şeytan çıkarmanın anormal, canavarca ve korkutucu bir fenomen olduğu, tek ana kahramanın şeytan olduğu ve onun şiddetli tepkilerine büyük güçlükle göğüs gerilebileceği inancını aşılamak.” sonucunun çıkartıldığını belirtti.

Gelen bu tepkilerin ardından filmin yapımcısı ya da oyuncularından herhangi bir açıklama gelmedi. Şeytanın Düşmanı filmi, 5 Mayıs’ta izleyicilerle buluşacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir