Sinir Katsayımızı Artırdıkları Yetmezmiş Gibi Bir de Tüylerimizi Diken Diken Eden ‘Toksik’ Film Karakterleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Takdir edersiniz bazı film karakterleri biz izleyicileri adeta çileden çıkartıyor. ‘Toksik’ olarak değerlendirebileceğimiz bu karakterler her ne kadar popüler filmlerde boy gösterseler de yer yer sinirlerimizi altüst edebiliyorlar. Peki bu birbirinden sinir bozucu ve ‘toksik’ film karakterleri kimler? Gelin beraber bakalım…👇

NOT: İçeriğin devamında büyüğüyle küçüğüyle birçok spoiler verdik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/lizmrichards…

16. “The Notebook” filminden Allie

İzleyicilere göre kendisi de en az Noah karakteri kadar toksik.

15. “Mrs. Doubtfire” filminden Mrs. Doubtfire

Robin Williams’ın performansı her ne kadar akıllara kazınsa da canlandırdığı karakter tam anlamıyla kabus kelimesinin eş anlamlısı desek abartmayız…

14. “Scarface” filminden Tony Montana

Her ne kadar kahraman olarak tasvir edilse de izleyiciler onu tam anlamıyla bir kahraman olarak görmüyor. Mantıken baktığımızda en iyi arkadaşı, kız kardeşi ve eşi, paradan ve maddi güçten daha önemli değildi. Hayatındaki birçok şeyi kaybetti ya da başka bir şeyler takas etti. Bu süreçte de arkadaşlarını adeta bir piyon gibi kullandı. Seyircilerin bir kısmı Tony Montana karakterine sempati duysa da ona hayranlık duyulmasını komik buluyor.

13. “Mamma Mia” filminden Sophie Sheridan

Objektif bir açıdan bakarsak kendisi annesinin eski sevgililerini düğünün arifesinde şak diye otele getirmişti.

12. “Grinin Elli Tonu” filminden Christian Gray

Her ne kadar cinselliğe odaklı bir erkek arkadaş olarak anlatılsa da Christian Gray birçok izleyiciye göre tam anlamıyla bir istismarcıydı. Rızası olmadan partnerine olan yaklaşımları ve çok daha fazlası…

11. “Dövüş Kulübü” filminden Tyler Durden

İzleyicilere göre Tyler tam anlamıyla bir kadın düşmanı, kontrolcü ve manipülatif. Ayrıca birçok eleştirmene göre de Tyler Durden kelimenin tam anlamıyla bencil ve güç zehirlenmesi yaşıyor.

10. “Napoleon Dynamite” filminden Rico Amca

Her ne kadar komik ve sempatik bir karakter olsa da izleyiciler Rico karakterinin gerçek anlamda kötü biri olduğunu düşünüyor. Geçmişine bağlı kalan Rico karakteri, insanların duygularını manipüle ederek bundan çıkar sağlamaya çalışıyordu.

9. “Star Wars” filminden Anakin Skywalker

Birçok izleyicinin analizine göre Anakin, gerçek anlamda etkileyici bir güce sahip olsa da Ahsoka’yı kurtarmak için kılını bile kıpırdatmıyor. Ne olursa olsun onun gözlerinde ne bir Sith ne de bir Maul görebiliyoruz diyor izleyiciler.

8. “Operadaki Hayalet” filminden Hayalet

Eleştirmenlerden bir tanesi: ‘Yaşım ilerledikçe bu karakterden korkmaya başladım. Christine karakteri Hayalet’i babası olarak görüyordu ve Hayalet de Christine’ı kızı gibi seviyordu. Hiç romantik değil. Cidden mide bulandırıcı.’ diyor.

7. “Moana” filminden Maui

‘Kendisi tam anlamıyla dünyaya bencil zevkleri için gelmiş ve sürekli çocukları öldürüp duruyor.’

6. “Scott Pilgrim vs. the World” filminden Scott Pilgrim

5. Ve yine aynı filmden Peter Quill karakteri…

‘Hem Scott hem de Peter, erkek karakter arketipinin parçalanmış halleri gibiler. İkisi de izleyicilerin onlarla olumsuz bir şekilde özdeşleşebilmesi için yazılmış. Hikaye boyunca kendilerine meydan okunsa da hiçbir şekilde hatalarını kabul etmiyorlar ve sahip oldukları sorunları görmezden geliyorlar. Son derece sinir bozucu.’

4. “Harry Potter” serisinden Dumbledore

İzleyicilerin gözlemlerine göre Dumbledore insanları, çocukları ve Harry’yi manipüle edip kullandı. Onu lanetli bir evde bıraktı ve işlerin yolunda gitmediğini Harry’ye söylemedi bile. Bu esnada da kimseye güvenmedi ve Harry’yi başkalarına güvenmemesi için şartlandırdı.

3. “The Princess Bride” filminden Westley

Filmi izleyen çoğu kişi Westley’in sadece bir katil olduğunu düşünüyor. Kendisi film boyunca neredeyse herkesi öldürdü ta ki Inego’ya teslim edilene kadar.

2. “Ferris Bueller’s Day Off” filminden Ferris Bueller

‘Kendisi tam anlamıyla yalancı, manipülatif ve dolandırıcı. Hoş zaten Enron’da çalışmaya devam etti. Kendisi tam anlamıyla ABD’de yanlış giden her şeyin bir sembolü gibi.’

‘Bu filmi izlediğimde Ferris Bueller’dan nefret ettim. Herkes onu mazur görüyor ama korkunç birisi.’

1. “Star Wars” filminden Kylo Ren

İzleyicilere göre bu karakter gerçek anlamda acımasız suçlar işliyor ve istismarcı. Film boyunca bu karakterler ‘zor hayatlara’ sahipmiş gibi gösterilse de gerçek anlamda korkunçlar.

‘Ayrıca ona aşık olmak için kendini küçük düşüren karaktere de yeterince doyduk’

Sizin ‘toksik’ olarak nitelendirdiğiniz film karakterleri hangileri? Yorumlarda buluşalım!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir